Maison et Objet - polskie rzemiosło w Paryżu – Square Drop

Square Drop na Maison et Objet w Paryżu

Już w tym roku, we wrześniu, Square Drop weźmie udział w prestiżowych targach w Paryżu. Z okazji 30-sto lecia Maison et Objet będziemy promować polskie rzemiosło za granicą. Wystawiać będziemy się w hali Craft, prezentując nasze najnowsze projekty oraz ikoniczną kolekcję Oddity. Targi to nie tylko osobiste spotkania, czy rozmowy. Maison et Objet posiada platformę sprzedażową online, gdzie już od kwietnia można zapoznać się z naszą ofertą.

W najbliższych miesiącach znajdziesz nas na platformie MOM

Zobacz


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu własnego Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych: Rozwój Sektorów Kreatywnych

Przyznane dofinansowanie w ramach programu: Rozwój Sektorów Kreatywnych sprawia, że nie tylko Square Drop ma możliwość zaprezentowania swojego rzemiosła specjalizującego się w drewnie. Jest to także wsparcie dla wielu twórców współpracujących z pracownią. Takich jak lokalni tapicerzy i odlewnicy, fotografowie, projektanci, artyści, graficy, filmowcy. Tak rozbudowana współpraca tworzy efekt finalny polskiego designu, który pokażemy za granicą, a już teraz publikujemy w social mediach.

“Dotyk jako podstawowy zmysł służący budowaniu bezpieczeństwa, jest bezpośrednio związany z relacjami z innymi ludźmi oraz jakością użytych materiałów, a także elementów wykończeniowych”. Tak pisze Joanna Jurga w książce “Szałas na hałas”. Ta sama idea przyświecała przy tworzeniu kolekcji Oddity. Naszym celem było stworzenie obiektów do kontemplacji. Rozrzeźbiona forma, fakturowość i zróżnicowanie materiałów ma służyć zmysłom człowieka i wpływać na sensoryczny odbiór obiektów. Naturalne materiały oraz odpowiednio zaprojektowane detale wzmacniają w przebodźcowanym technologicznie człowieku poczucie bezpieczeństwa.
Obiekt rzemieślniczy w rozumieniu „nowego rzemiosła” nosi znamiona społecznej i kulturowej dystynkcji. Odróżnia się on fachowym, ręcznym sposobem wykonania, doborem lokalnych i jakościowych materiałów, jak miało to miejsce w przypadku rzemiosła tradycyjnego.

Jeśli ciekawi Cię, jak powstają nasze produkty, to zapraszamy na nasze social media, gdzie wrzucamy relacje fotograficzne z pracowni i nie tylko!